Hybenvej 10, 9330 Dronninglund, Tlf.: 99455742 
 
  Bestyrelsen 2015-2016
 
 
 
Forældrebestyrelsen
I Dronninglund Børnehave
 For år 2015-2016
Hybenvej 10 9330 Dronninglund
Tlf. 99 45 57 42
E-mail: hanne.kristensen@99454545.dk eller
Dronninglund.Bornehave@99454545.dk
 
 
Formand: Marlene Kræmmer Sparre tlf. 28 26 05 70 E-mail: mks@ipc-aps.dk
Mor til Merle på Rød gr.
 
Næstformand: Karina Jørgensen tlf. 25 36 77 82 E-mail: dahlhansenkarina@hotmail.com
Mor til Hannah på Gul gr.
 
Kasser: Birgitte Kristensen tlf. 31 33 97 73 E-mail: birgitte0708@hotmail.com
Mor til Frederik på Gul gr.
 
Øvrige:
 
Mette Greve Lund tlf. 50 72 63 15 E-mail: mette-greve@hotmail.com
Mor til Mikkel på Gul gr. Og Mads på Grøn gr.
 
Rasmus Thorgaard tlf. 20 48 91 70 E-mail: rthorgaard@gmail.com
Far til Malou på Gul gr.
 
Repræsentant for personalet: Sanne Hansen tlf. 99 45 57 42
E-mail: sanne.hansen@99454545.dk
 
Sekretær (kommunens repræsentant): Hanne Kristensen tlf. 99 45 57 42
privat. 20 86 16 67 E-mail: hanne.kristensen@99454545.dk
 
Suppleanter: Louise Bøjer Nielsen (mor til Simon på Rød gr.)
                       Trine Rosenkilde (mor til Jayden på Gul gr.)
 


 

Sidst opdateret 12. november 2015